Laserová centra

Estetické centrum v Praze na Hradčanské Vám nabízí komplexní ošetření pleti, vyhlazení vrásek, trvalou laserovou epilaci, formování postavy a mnoho dalších  služeb - vyzkoušejte a uvidíte rozdíl.

Zvýšení lymfatického oběhu a detoxikace organismu

Každé ošetření, které souvisí s formováním postavy a redukce tukové vrstvy je založeno na správném odvodu škodlivých látek pryč z těla. Bez správně fungujícího lymfatického systému a schopnosti rychlé látkové výměny a detoxikace by byla všechna takováto ošetření neúčinná. Na rozdíl od krevního systému, lymfatický systém není uzavřený a nemá žádný centrální oběhový orgán, jako například srdce. Cirkulace lymfy je do značné míry ovlivněna nízkým tlakem díky peristaltice, a chlopním. Ochablost svalů, nedostatek pohybu, a jednostranná zátěž jsou nejčastější příčinou nedostatečného odvádění toxinů a hromadění těchto škodlivých látek ve tkáních a kloubech. Nejčastějšími projevy nedostatečného odvádění jsou pocity únavy, „těžké" nohy, celulitida, oslabení imunitního systému a otoky. Řešením tohoto problému je správná lymfatická masáž, která dokáže tento oběh opět nabudit.

Princip lymfatické masáže

Ošetření probíhá pomocí profesionálního masážního lymfodrenážního přístroje, který je napojen na sadu návleků (návleky pro nohy, ruce či pas) s velkým množstvím oddělených komor pro správnou funkci. Pacient je během ošetření (probíhá vleže) oblečen do těchto návleků a tyto návleky jsou střídavě nafukovány a upouštěny, tlak jenž je při nafouknutí vyvinut působí na lidské tělo a hlavně na jeho oběhový systém, z tohoto důvodu je velmi důležité jeho přesné nastavení pro každého pacienta individuálně. Po chvíli je návlek částečně upuštěn a tím dojde k uvolnění tlaku na ošetřovanou část. Střídání fází stlačení a uvolnění zlepšuje funkci krevního a lymfatického oběhu a tím příznivě působí na celý organismus a zajišťuje správný a pravidelný oběh krve obohacené o kyslík. Rytmické stahy žilních stěn, skrze pohyb jednotlivých komor, pomáhá dostat tekutiny i do těch nejmenších lymfatických cév – kapilár a zároveň přerušované působení tlaku způsobuje opakované roztahování všech kapilár, což vede k jejich posilování. Pravidelné zásobování kyslíkem všech buněk vede ke zlepšení lymfatického systému. Zlepšování činnosti lymfatického systému má za následek rychlejší vylučování škodlivých látek, například cholesterolu, a s tím spojenou komplexní detoxikaci.

zvyseni-lymfatickeho-obehu-a-detoxikace-organismu-1

Lymfatickou masáž lze využívat pravidelně pro zlepšení oběhových funkcí organismu i jako pouhou prevenci a podporu. V našem centru doporučujeme absolvovat pravidelný cyklus 10ti lymfatických masáží, které představují rychlé a pohodlné řešení jejich problémů.

Ošetření

Obecně

Ošetření přístrojovou lymfodrenáží je naprosto bezbolestný zákrok, který je možno absolvovat celoročně. Nástup efektu je velmi rychlý a u některých pacientů dochází k samotnému formování postavy už pouze díky použití lymfatické masáže a zlepšení oběhového systému a detoxikace.

Před ošetřením

Samotný zákrok nemá žádná omezení a lze ho podstoupit jako lékařský, kosmetický či pouze preventivní zákrok. Před ošetřením klientům doporučujeme zvýšit příjem tekutin pro usnadnění oběhu a vytvoření vhodného vnitrotělního prostředí pro detoxikaci. Ošetření je vhodné absolvovat ve volném a nepřilnavém oblečení pro maximalizaci efektu. Při samotné aplikaci pacient pociťuje tlak, který stimuluje jeho oběh. Tento tlak nesmí býti přílišný, aby nedošlo k poškození lymfatických cest.

Po ošetření

Po ošetření vnímá pacient výraznou úlevu a snížení tlaku v nohách a zároveň zvýšenou potřebu tělesného vylučování – což je znakem probíhající detoxikace. Klient není jakkoli omezen a může ihned po zákroku provádět libovolnou činnost.

Rizika a kontraindikace

akutní záněty, karciomy, srdeční disfunkce, problémy se štítnou žlázou, infekce, těhotenství, astma, křečové žíly, vysoký krevní tlak