Laserová centra

Estetické centrum v Praze na Hradčanské Vám nabízí komplexní ošetření pleti, vyhlazení vrásek, trvalou laserovou epilaci, formování postavy a mnoho dalších  služeb - vyzkoušejte a uvidíte rozdíl.

Zmírnění bolestivosti a zrychlení hojení

Prášky typu Ibalgin, Padadol, ... znají dnes asi všichni a velká část z nás je konzumuje naprosto pravidelně a život bez nich si již neumí představit. Bohužel zvýšená konzumace těchto prášků má za následek snížení jejich účinku a velmi krátkou úlevu pro pacienta a značnou zátěž pro organizmus.

Centrum INDUBIA Vám přináší jiné řešení pro ulevení od bolesti a odstranění chronických obtíží, stejně jako řešení pro rychlejší hojení ran a zabránění vytvářeným jizvám. Řešení spočívá ve využití LED světelné terapie, která podpoří hojení a pomůže od bolesti. Jejich účinek byl ověřen již mnoha klinickými studiemi.

Princip řešení bolestivosti a hojení ran

Aplikace LED světel podporuje hojení poškozené tkáně a výrazně zkracuje dobu hojení. Dochází k celkovému povzbuzení energetického metabolismu buněk, ke zvýšení rychlosti dělení buněk, zvýšení tvorby DNA, aktivizaci multiplikace kolagenu, zvýšení prokrvení. Předpokladem stimulačního efektu je současně urychlená regenerace krevních a lymfatických cév a tím zlepšená vaskularizace tkáně. Důsledkem celého děje je urychlená epitelizace postiţené tkáně a vyšší kvalita nové tkáně.

Červené LED světlo působí na snížení citlivosti nervových zakončení a potlačení bolesti díky zvyšování prahu pro bolest. Zároveň stimuluje produkci nespecifických opioidů, tím poskytuje téměř okamžitou úlevu od bolesti. Potlačení bolesti je také podpořeno svalovou relaxací a zlepšeným prokrvením. Lokální analgetický efekt je rovněž podporován stimulací metabolismu sliznic, který je důsledkem zlepšené mirkocirkulace a zrychleného odtoku lymfy z postižené oblasti.

Ošetření

Obecně

Ošetření jednotlivých oblastí postižených daným problémem (bolest, poškození tkáně, ...) lze využít jako okamžité řešení daného problému i jako prevenci a předcházení těmto problémům. Pacient je ošetřován vleže a používá ochranu zraku, aby nedošlo k poškození oční sítnice. Terapii je možné podstoupit celoročně.

Před ošetřením

Před ošetřením není potřeba žádná speciální příprava pacienta ani nejsou dána žádná výrazná omezení. Aplikace je pomocí světelného aplikátoru (speciální rameno s diodami, které se umístí nad postiženou tkáň) vždy přímo na postižené místo.

Po ošetření

Po ošetření je možné lehké zarudnutí pokožky, jiné reakce nebyly pozoovány. Pacient není nijak omezen a může okamžitě odejít.

Kontraindikace

těhotenství, epilepsie, albinismus, chemoterapie, užívání fotosenzitivních látek a léků, psoriáza a rosacea – tyto onemocnění vyžadují speciální péči