Laserová centra

Estetické centrum v Praze na Hradčanské Vám nabízí komplexní ošetření pleti, vyhlazení vrásek, trvalou laserovou epilaci, formování postavy a mnoho dalších  služeb - vyzkoušejte a uvidíte rozdíl.

Trvalá laserová epilace

Trvalá laserová epilace nabízí odstranění nežádoucích chloupků

Trvalé laserová epilace je zákrok prováděný moderní laserovou technologií a dosahuje výsledků již po prvním ošetření a je pro pacienta minimálně bolestivý. Po odstranění chloupků laserovou epilací již většinou nové chloupky nenarostou vůbec a pokud některé chloupky přetrvávají, mají vzhled velmi jemného světlého chmýří, proto lze tuto metodu laserové epilace nazvat trvalou epilací. Při trvalé laserové epilaci dochází působením laserového paprsku zpravidla k destrukci vlasové cibulky. Pokud není zničena zcela, je perzistující chloupek miniaturizován.

Laserová epilace nám umožňuje ošetřit jakoukoli část lidského těla jako je například obličej, břicho, záda, třísla, hýždě, podpaždí a další. Přehled zákroků a jejich ceny naleznete v našem ceníku.

Výhody, které nabízí trvalá laserová epilace

  • Minimální bolestivost laserového zákroku
  • Dlouhotrvající účinek epilace

Trvalá laserová epilace a její princip

Laserová trvalá epilace probíhá pomocí Intensivního Pulsního Světla, které generuje záblesk světla o velké intenzitě, jež proniká kůží a přednostně se zachytává v pigmentu kůže a cibulkách chloupků. Účinkem tzv. sektivní fototermolýzy dojde k přehřátí tkáně obsahující pigment a zničení vlasového folikulu. Pro trvalý efekt odstranění chloupků pomocí laserové epilace musí být zasažena přímo cibulka chloupku, tohoto lze dosáhnout pouze využitím vhodné vlnové délky laseru. Naše přístroje pro trvalou laserovou epilaci využívají vlnovou délku 640 nm, která je pro tento účel optimální.

 Epilace 1

V podkoží se vyskytuje minimálně trojnásobné až čtyřnásobné množství vlasových kořenů, než je počet vyrostlých chloupků viditelných pouhým okem. Tak jako dochází k vlasové výměně, dochází i k výměně chloupků v ostatních lokalitách lidského těla. Chloupky lidského těla prochází rozdílnými vývojovými stadii – od kořínků a „spících" chloupků, přes chloupky prorůstající podkožím k vyrostlým chloupkům až po právě vypadávající ochlupení. Epilační laser je schopen zničit pouze chloupky v růstové fázi tzv. anagenu. Z tohoto důvodu nikdy nelze odstranit všechny chloupky během jednoho sezení, ale laserové odstranění chloupků je potřeba po určitém časovém intervalu opakovat (v průměru 3 - 4 krát). Tento interval mezi jednotlivými ošetřeními je pro každou část lidského těla 3 týdny.

Ošetření laserovou epilací

Obecně o epilaci laserem

Přístroj určený pro trvalou laserovou epilaci je využíván pro odstranění tmavých, hnědých a zrzavých chloupků – funguje na principu absorpce světelné energie o přesně dané vlnové délce v barvivu chloupku. V současné době neexistuje technologie, která by byla schopna odstranit světlé ochlupení.

Před ošetřením laserovou epilací

Jelikož jednotlivé pulsy laseru jsou vstřebávány barvivem, nedoporučujeme našim klientům po dobu minimálně 6 týdnů před samotným zákrokem intenzivní opalování na slunci, používání samoopalovacích krémů či invazivních zákroků do pokožky na ošetřovaném místě.

Na ošetřované místo se nanese bezbarvý ultrazvukový gel (vynikající vodivé a chladivé účinky) do kterého se postupně vkládá aplikační hlavice, která je vybavena vlastním chlazením pro minimalizaci tepelného efektu na samostatnou pokožku. Ošetření laserem trvá 5 – 30 minut dle velikosti ošetřované plochy.

Samotná laserová epilace je velmi rychlá a téměř bezbolestná (během epilace pacient pociťuje v oblasti aplikace teplo a drobné píchnutí – intenzita je vždy závislá na síle pulzu, oblasti ošetření a velikosti ošetřované plochy). Během zákroku pacient používá speciální brýle, které zamezí riziko poškození zraku.

Po ošetření laserovou epilací

Bezprostředně po zákroku je pokožka lehce zarudnutá a pacient pociťuje pocit tepla (působení tepla), v místě nepravidelného pigmentu je tento pocit výraznější, může dojít k okamžitému ztmavnutí. Každý klient dostane chladící váčky s gelem a hojivou mast pro rychlejší regeneraci tkáně. Pocit tepla obvykle odezní během hodiny a zarudnutí vymizí během jednoho dne.

Po ošetření laserovou epilací je pokožka každého pacienta velmi citlivá a z tohoto důvodu se nedoporučuje pobyt na přímém slunci a opalování a to po dobu jednoho měsíce od data ošetření. Pokud je pacient vystaven přímému slunci doporučujeme používat ochraný krém s SPF 50+. V případě nedodržení těchto doporučení může dojít hyperpigmentaci pokožky u citlivých jedinců – nejnáchylnější oblastí pro výskyt hyperpigmentace je horní ret. V oblasti pigmentací může vzniknout puchýřek, stroupek, zdrsnělá kůže s následným olupováním, který se vyhojí do 14 dní.

Jaká rizika a kontraindikace má trvalá laserová epilace

těhotenství, epilepsie, poruchy srážlivosti krve, dermatitida, psoriáza, opary, intenzivní opálení, cukrovka, mykózy

Fotodokumentace trvalé laserové epilace

Epilace 2Epilace 3