Laserová centra

Estetické centrum v Praze na Hradčanské Vám nabízí komplexní ošetření pleti, vyhlazení vrásek, trvalou laserovou epilaci, formování postavy a mnoho dalších  služeb - vyzkoušejte a uvidíte rozdíl.

Odstranění zánětlivého akné

Naše laserové centrum Vám nabízí snadné, rychlé a účinné řešení odstranění akné pomocí světelné LED fototerapie. Akné je jedno z nejčastějších chronických onemocnění kůže mezi dospělými a nejčastější kožní onemocnění v pubertě. Během života postihne akné alespoň jednou 85-100% lidí. Akné vzniká v důsledku uzavření vývodů mazových žláz, což způsobí jejich zanícení. Stagnace sekretu mazových žláz má za následek jejich poškození a vznik hlubokého zánětu, po kterém zůstávají jizvy. Toto jsou ty nejhorší možné následky, kterým je nutné předcházet.

Princip odstranění akné

Řešení problému akné lze rozdělit dle dvou hlavních stadií – zánětlivá fáze a fáze řešení problému zjizvené pleti, jako následku po akné. Ošetření LED světly je vhodné pro první fázi – využívá se pro řešení otevřených forem akné a zánětů, které jsou akné způsobeny. Jednotlivé barvy bílého světla mají různé fyziologické účinky a využívají se pro lečbu rozdíln&yacyacute;ch problémů. Modré světlo se využívá pro lečbu akné a bakteriálních onemocnění. Světlo vlnové délky do 650 nm je při svém průchodu tkáněmi pohlcováno melaninem či hemoglobinem a při vlnové délce nad 1200 nm je již absobováno vodou. Pro účinnou terapii musí být absorbováno v cílové tkáni na buněčné úrovni a tohoto lze dosáhnout pouze při využití modrého či kombinovaného modrého a červeného světla.

odstraneni-zanetliveho-akne-vlnova-delka

K nastartování protizánětlivých procesů dochází téměř okamžitě - po prvních dvou až třech aplikacích dojde k viditelnému zklidnění pokožky. Při dalších aplikacích se postižené části pokožky postupně regenerují, přičemž nová tkáň díky optimalizaci tvorby kolagenu a elastinu nevytváří povrchové jizvy. Rychlost změn záleží na stupni postižení akné, obvyklá terapie obsahuje 6 - 8 sezení.

Ošetření

Obecně

Ošetření LED světlem je neinvazivní metoda trvající cca 15 - 20 minut, kterou je nutné opakovat pravidelně. Pacient je ošetřován vleže a používá ochranu zraku, aby nedošlo k poškození oční sítnice. Terapii je možné podstoupit celoročně.

Před ošetřením

Před ošetřením není potřeba žádná speciální příprava pacienta ani nejsou dána žádná vrazná omezení. Aplikace je pomocí světelného aplikátoru (speciální rameno s diodami, které se umístí nad postiženou tkáň) vždy přímo na postižené místo.

Po ošetření

Po ošetření je možné lehké zarudnutí pokožky, jiné reakce nebyly pozoovány. Pacient není nijak omezen a může okamžitě odejít. Pro zvýraznění efetu doporučujeme i nadále používat antibakteriální přípravky na akné.

Rizika a kontraindikace

těhotenství, epilepsie, albinismus, chemoterapie, užívání fotosenzitivních látek a léků, psoriáza a rosacea – tyto onemocnění vyžadují speciální péči.

Fotodokumentace odstranění akné

odstraneni-zanetliveho-akne-predodstraneni-zanetliveho-akne-po