Laserová centra

Estetické centrum v Praze na Hradčanské Vám nabízí komplexní ošetření pleti, vyhlazení vrásek, trvalou laserovou epilaci, formování postavy a mnoho dalších  služeb - vyzkoušejte a uvidíte rozdíl.

Redukce hemangiomů, rosacei a červenání

V laserových centrech Indubia Vám nyní nabízíme možnost odstranění problému, který trápí převážně mladší generaci a to problém tzv. ohně – velké rudé skvrny na rozsáhlé ploše – ať již v obličeji, na zádech či na dolních končetinách. U tohoto kožního problému klasická terapie ve většině případů selhává a ošetření Intensivním Pulsním Světlem tak zůstává jako jediná naděje. Po ošetření dojde k postupnému zesvětlování skvrny a jejímu postupnému zmenšování, optimální je absolvovat 2 - 3 sezení pro viditelný efekt a výrazné zmenšení problémů.

Problém hemangiomů (drobné červené tečky rozeseté různě po těle – nejvíce nás trápí v obličeji a na hrudi) či červenání jsme schopni vyřešit naším laserovým přístrojem ve většině případů během jednoho sezení.

Princip redukce hemangiomů a rosacea

Princip současného laserového ošetření pomocí Intensivního Pulsního Světla umožňuje energii aktivního pulsu nastavit tak, aby dostačovala k narušení cév, ale nepoškodila povrchovou kůži, což je podpořeno kontaktním chlazením pokožky. Světelný puls se selektivně váže na krevní barvivo (hemoglobin) a urychluje jeho rozklad. Takto šetrně ošetřená cévní léze je na principu postupného odbourávání vstřebána a odbourána. Rychlost a rozsah vstřebání plně závisí na regenerační schopnosti a věku pacienta.

Malý pavouček se bezezbytku ztratí, stejně jako drobný shluk hemangiomů, ohně se postupně zesvětlují a zmenšují se. Výsledkem kvalitního ošetření by měla být zcela klidná kůže barevně téměř splývající s okolím (ke 100 % vyrovnání dojde až po určité době, kdy se pokožka adaptuje na své okolí).

Ošetření

Obecně

Laserový přístroj určený pro odstranění hemangiomů, ohňů a červenání – funguje na principu absorpce světelné energie o přesně dané vlnové délce v barvivu daného problematického útvaru. V současné době není účinnější terapie pro ošetření této indikace.

Před ošetřením

Jelikož jednotlivé pulsy jsou vstřebávány barvivem, nedoporučujeme našim klientům po dobu minimálně 6 týdnů před samotným zákrokem intenzivní opalování na slunci, používání samoopalovacích krémů či invazivních zákroků do pokožky na ošetřovaném místě.

Na ošetřované místo se nanese bezbarvý ultrazvukový gel (vynikající vodivé a chladivé účinky) do kterého se postupně vkládá aplikační hlavice, která je vybavena vlastním chlazením pro minimalizaci tepelného efektu na samostatnou pokožku. Doba ošetření trvá 5 – 30 minut dle velikosti ošetřované plochy.

Samotný zákrok je velmi rychlý a u malých ploch téměř bezbolestný (během aplikace pacient pociťuje v oblasti aplikace teplo a drobné píchnutí – jejich intenzita je vždy závislá na síle pulzu, oblasti ošetření a velikosti ošetřované plochy). Během zákroku pacient používá speciální brýle, které zamezí riziko poškození zraku.

Po ošetření

Bezprostředně po zákroku je pokožka lehce zarudnutá a pacient pociťuje pocit tepla (působení tepla), v místě nepravidelného pigmentu je tento pocit výraznější, může dojít k okamžitému ztmavnutí. Výjmečně se objevují až tmavé proužky cévek, Každý klient dostane chladící váčky s gelem a hojivou mast pro rychlejší regeneraci tkáně. Pocit tepla obvykle odezní během hodiny a zarudnutí vymizí během jednoho dne.

Po ošetření je pokožka každého pacienta velmi citlivá a z tohoto důvodu se nedoporučuje pobyt na přímém slunci a opalování a to po dobu jednoho měsíce od data ošetření. Pokud je pacient vystaven přímému slunci doporučujeme používat ochraný krém s SPF 50+. V případě nedodržení těchto doporučení může dojít hyperpigmentaci pokožky u citlivých jedinců – nejnáchylnější oblastí pro výskyt hyperpigmentace je horní ret. V oblasti pigmentací může vzniknout puchýřek, stroupek, zdrsnělá kůže s následným olupováním, který se vyhojí do 14 dní.

Rizika a kontraindikace

těhotenství, epilepsie, poruchy srážlivosti krve, dermatitida, psoriáza, opary, intenzivního opálení, cukrovka, mykózy

Fotodokumentace

redukce-hemangiomu-rosacei-a-cervenani-1redukce-hemangiomu-rosacei-a-cervenani-2