Laserová centra

Estetické centrum v Praze na Hradčanské Vám nabízí komplexní ošetření pleti, vyhlazení vrásek, trvalou laserovou epilaci, formování postavy a mnoho dalších  služeb - vyzkoušejte a uvidíte rozdíl.

Redukce celulitidy, vypínání pokožky

Jestli je něco označováno za skutečný problém na kráse 21. století, pak je tomu právě celulitida, která trápí jak staré tak i mladé jedince bez vyjímky. O problému celulitidy, pomerančové kůže a strií bylo již napsáno velké množství článků a slíbeno tisíce zaručeně účinných krémů, s celulitidou a nerovnostmi pokožky ovšem bojujeme stále. My nabízíme služby pro ty, kteří již nechtějí pouze řešit, ale tento problém s celulitidou vyřešit a to rychle a snadno. Redukci celulitidy provádíme pomocí nejmodernější radiofrekvenční technologie fungující na principu tepla a obnovení kolagenových vláken.

Využijte šance zbavit se bezbolestně své celulitidy a nebát se ukázat své stehna, bříško, boky, zadeček, lýtka. Přehled radiofrekvenčních zákroků redukujících celulitidu a jejich ceny naleznete v našem ceníku.

Princip redukce celulitidy a pomerančové kůže

Pro redukci celulitidy využíváme kombinovanou radiofrekvenční technologii pracující na principu přesně cíleného tepla a mikroproudů dodávaných do konkrétních buněk v dávce, kterou potřebují pro svoji regeneraci. Tukové buňky se rozpouští při teplotě cca 48 stupňů, kolagenová vlákna se stimulují a remodelují při teplotě cca 45 stupňů Celsia. Nedostatečné či přílišné ošetření problém neřeší, ba naopak může tento problém ještě zhoršit. Použití kombinace mono+tri+hexapolární radiofrekvence zaručuje pacientovi bezbolestné řešení jeho s rychlým výsledkem. Teplo pomáhá v první fázi vypnout pokožku a zároveň stimuluje kolagenová vlákna, která zvýší svůj počet díky tepelnému působení až desetinásobně a vyplní „mezírky" v tkáni a trvale tak pomáhají odstranit jednotlivé nerovnosti pokožky – celulitida, ďolíčky a pomerančová kůže – jež jsou způsobeny právě nerovnoměrně rozloženým podkožním kolagenem a tukovými vrstvami.

Celulitida 1Celulitida 2

Pro dokonalý výsledek vypnutí pleti je nutné absolvovat alespoň 4 sezení v minimálně týdenních intervalech. Obnova kolagenových vláken trvá v rozmezí 3 - 4 týdnů, proto je nástup efektu pozvolný a projeví se až po 2-3 ošetřeních (do té doby bude pokožka vypnutá ale nikoli trvale vyhlazená). Redukce celulitidy je komplikovanější a časově náročnější – výrazných efektů dosáhneme v kombinaci s lymfatickou masáží po 4 - 5 sezeních.

Redukce celulitidy s využitím radiofrekvence

Ošetření radiofrekvencí

Ošetření radiofrekvencí je metoda založená na tepelném působení a s tím souvisí několik omezení a doporučení. Jelikož se jedná o zvýšení teploty kolagenových vláken a tukové vrstvy, nemohou ošetření podstoupit lidé s problémy s termoregulací či přecitlivělou tkání. Ošetření se obvykle absolvují celkem 4-6 v závisosti na přání a reakci pacienta. U rizikových pacientů provádíme jeden zkušební zákrok na malé ploše zdarma a následně je tento zákrok vyhodnocen a rozhodnuto o dalším postupu.

Před zákrokem redukujícím celulitidu

Samotný zákrok nemá žádná omezení v letních měsících, jako mají ostatní laserové zákroky a je tudíž využitelný celoročně. Zákrok zvyšuje teplotu v tkáni a tělo nutně potřebuje doplnit tekutiny, proto pacient musí zvýšit denní přísun tekutin alespoň o 1,5 litru denně.

Samostatný zákrok trvá, dle ošetřované oblasti cca 30 - 45 minut. Ošetřované místo je nejprve ošetřeno bezbarvým ultrazvukovým gelem či glycerínovým olejem a do něj je následně přikládána aplikační hlavice, která pomalými krouživými pohyby prohřívá tkáň.

Po redukci celulitidy

Ihned po ošetření je patrné drobné zarudnutí pokožky a pacient cítí „stahování" pokožky v místě zákroku. Toto stahování má za následek reálné stažení tkáně a „optický úbytek" objemu – tento efekt během druhého dne vymizí. Trvalý efekt nastoupí po cca 4 ošetření. Po ošetření vždy doporučujeme absolvovat přístrojovou lymfodrenáž pro zvýšení efektu a účinnosti ošetření.

Kontraindikace redukce celulitidy

těhotenství, epilepsie, poruchy srážlivosti krve, dermatitida, psoriáza, opary, cukrovka, mykózy, kardiostimulátor, problémy termoregulace, přecitlivělost tkáně

Fotodokumentace redukce celulitidy s využitím radiofrekvence

Celulitida 3Celulitida 4