Laserová centra

Estetické centrum v Praze na Hradčanské Vám nabízí komplexní ošetření pleti, vyhlazení vrásek, trvalou laserovou epilaci, formování postavy a mnoho dalších  služeb - vyzkoušejte a uvidíte rozdíl.

Odstranění vrásek

Vrásky se s postupem času vytvoří na obličeji, krku či dekoltu každému z nás. Tyto vrásky jsou vytvořeny nedostatkem kolagenu v podkožních vrstvách a postupným ochabováním pokožky. Pro účinné odstranění vrásek musíme toto ochabnutí a ztrátu kolagenu nahradit a tento proces oddálit. Kolagen tvoří až 30 % všech proteinů v těle a jeho množství s věkem či v problematických partiích je velmi omezeno. Obnovení hladiny kolagenu na „plnou" úroveň je možné pomocí vhodné mikroporoudé a tepelné stimulace, kterou představuje ošetření radiofrekvenční technologií.

Princip vyhlazení vrásek

Nedostatek kolagenových vláken v tkáni způsobuje její nerovnost a nerovnoměrné rozložení těchto vláken má za následek vytvoření postupných prohlubenin - vrásek. Kolagen je možné stimulovat v těle pomocí působení tepla a mikroproudů, jež pomohou tyto vlákna regenerovat a znásobit jejich počet až desetinásobně. Prvotní efekt ošetření je vypnutí pokožky a pocit stažené kůže v obličeji či dekoltu – toto představuje okamžitý efekt ošetření - v následujících dnech dochází k obnově vláken – obnova kolagenových vláken je dlouhodobý proces trvající cca 3 týdny. Tento proces je patrný z následujícího obrázku, který byl pořízen při klinické studii.

Vrásky 1

Výsledky vyhlazení vrásek jsou patrné již po prvním ošetření a pro dokonalý výsledek je nutné absolvovat 3-5 ošetření v týdenních intervalech. Efekt je patrný po dobu 6 - 9 měsíců od posledního ošetření a pro dlouhotrvající efekt doporučujeme pravidelné „udržovací" ošetření vždy jednou za půl roku. Výsledek je možné podpořit použitím vhodného ošetřovacího prostředku obsahující vitamin C.

Vyhlazení vrásek radiofrekvencí

Ošetření radiofrekvencí

Ošetření radiofrekvencí pro vypnutí pokožky a vyhlazení vrásek je metoda založená na tepelném působení a je naprosto bezbolestná a nepředstavuje pro pacienta žádné riziko. Během ošetření pacient vnímá pocit tepla a jemného pnutí, jak se pokožka vypíná a stahuje. Efekt v měkkých tkáních (např. podbradek) je viditelný okamžitě a jeho efekt se s rostoucím časem stupňuje.

Před vyhlazením vrásek

Pro ošetření radiofrekvencí není žádné omezení způsobené slunečním zářením v letních měsících a je možné ho tedy absolvovat narozdíl od laserového omlazení celoročně. Před ošetřením je nutné důkladně vyčistit pokožku a zamezit aplikaci výplňových materiálů (např. BOTOX doporučujeme neaplikovat min. 3 týdny před ošetřením radiofrekvencí), aby nedošlo k alergické reakci a zničení těchto výplní v důsledku tepelného působení. Zákrok zvyšuje teplotu v tkáni a tělo nutně potřebuje doplnit tekutiny, proto pacient musí zvýšit denní přísun tekutin alespoň o 1,5 litru denně.

Samostatný zákrok trvá, dle ošetřované oblasti cca 25-40 minut. Ošetřované místo je nejprve ošetřeno bezbarvým ultrazvukovým gelem či glycerínovým olejem (pro dokonalejší efekt lze využít přídavku vitaminu C) a do něj je následně přikládána aplikační hlavice, která pomalými krouživými pohyby prohřívá tkáň.

Po vyhlazení vrásek radiofrekvencí

Ihned po ošetření radiofrekvencí je patrné drobné zarudnutí pokožky a pacient cítí „stahování" pokožky v místě zákroku. Toto stahování má za následek reálné stažení tkáně a vypnutí pokožky. Trvalý efekt nastoupí po cca 4 ošetření. Pro podporu ošetření doporučujeme využití krému s kolagenem pro podporu a maximalizaci účinku.

Rizika a kontraindikace vyhlazení vrásek

těhotenství, epilepsie, poruchy srážlivosti krve, dermatitida, psoriáza, opary, cukrovka, mykózy, kardiostimulátor, problémy termoregulace, přecitlivělost tkáně

Fotodokumentace vyhlazení vrásek

Vrásky 2Vrásky 3