Laserová centra

Estetické centrum v Praze na Hradčanské Vám nabízí komplexní ošetření pleti, vyhlazení vrásek, trvalou laserovou epilaci, formování postavy a mnoho dalších  služeb - vyzkoušejte a uvidíte rozdíl.

Odstranění pigmentových skvrn

Odstranění pigmentových skvrn je zákrok při kterém dochází k odstranění nežádoucích barevných projevů kůže. Jedná se především o odstranění slunečních skvrn na pažích a těle, zesvětlení projevů stařeckých skvrn a částečně i tetování a permanentí make-up. V případě odstranění pigmentací je nejprve nutné danou oblast důkladně prozkoumat a případně nechat vyšetřit odborným dermatologem, pokud bude podezření na maligní melanom.

Princip odstranění pigmentových skvrn

Paprsek Intensivního Pulzního Světla, je zaměřen tak, aby cíleně zasáhl pouze pigmentový projev v kůži. Laserový paprsek je schopen vysokou energií v okamžiku zasáhnout pouze místo, kde chceme nežádoucí projev odstranit, aniž by poškodil okolní tkáně a to díky své specifické vlnové délce a absorbci paprsku do barviva pigmentace. Paprsek laseru daný pigment tzv.roztřelí na mikroskopické částečky, které bílé krvinky postupně odplaví z těla během několika dní. Ošetření trvá několik minut, dle rozsahu ošetřované plochy obvykle okolo 15 minut.

pigmentace-princip

Při odstraňování pigmentových skvrn je nutno počítat s více ošetřeními, obvykle jsou nutná a 2 - 4 ošetření, a to v závislosti na povaze pigmentace, rozsahu a věku pacienta. Při ošetření větších ploch (zpravidla nad 2cm čtvereční) doporučujeme nejprve ozkoušet ošetření na malé ploše, čímž se klient přesvědčí o požadovaném výsledku ošetření, jeho reakci na ošetření a ošetřující personál tak bude moci určt nejvhodnější způsob léčby.

Ošetření

Obecně o ošetření

Přístroj určený pro zesvětlení a odstranění pigmentových a jiných skvrn funguje na principu absorpce světelné energie o přesně dané vlnové délce v barvivu dané skvrny. Vzhledem k rizikové povaze jednotlivých pigmentací, nelze odstranit všechny pigmentové skvrny s ohledem na zdraví a bezpečnost pacientů, stejně tak i s ohledem na dědičnost a sklony k dané problematice.

Před odstraněním pigmentu

Jelikož jednotlivé pulsy jsou vstřebávány barvivem, nedoporučujeme našim klientům po dobu minimálně 6 týdnů před samotným zákrokem intenzivní opalování na slunci, používání samoopalovacích krémů či invazivních zákroků do pokožky na ošetřovaném místě.

Na ošetřované místo se nanese bezbarvý ultrazvukový gel (vynikající vodivé a chladivé účinky) do kterého se postupně vkládá aplikační hlavice, která je vybavena vlastním chlazením pro minimalizaci tepelného efektu na samostatnou pokožku. Doba ošetření trvá 5 – 30 minut dle velikosti ošetřované plochy. U nepravidelných pigmentací dochází k obložení neošetřované části pokožky pomocí sterilní gázy.

Samotný zákrok je velmi rychlý a téměř bezbolestný (během aplikace pacient pociťuje v oblasti aplikace teplo a drobné píchnutí – jejich intenzita je vždy závislá na síle pulzu, oblasti ošetření a velikosti ošetřované plochy). Během zákroku pacient používá speciální brýle, které zamezí riziko poškození zraku.

Po ošetření

Bezprostředně po zákroku je pokožka lehce zbělená a po chvíli zarudnutá a pacient pociťuje pocit tepla (působení tepla), v místě nepravidelného pigmentu je tento pocit výraznější, může dojít k okamžitému ztmavnutí. Každý klient dostane chladící váčky s gelem a hojivou mast pro rychlejší regeneraci tkáně. Pocit tepla obvykle odezní během hodiny a zarudnutí vymizí během jednoho dne.

Doba rekonvalescence se vztahuje k typu ošetřeného postižení a použité energii a je velmi individuální, většina ošetření se hojí bez stroupku. Výsledek aplikace lze hodnotit v odstupu 5-6 týdnů.

Po ošetření je pokožka každého pacienta velmi citlivá a z tohoto důvodu se nedoporučuje pobyt na přímém slunci a opalování a to po dobu jednoho měsíce od data ošetření. Pokud je pacient vystaven přímému slunci doporučujeme používat ochraný krém s SPF 50+. V případě nedodržení těchto doporučení může dojít hyperpigmentaci pokožky u citlivých jedinců – nejnáchylnější oblastí pro výskyt hyperpigmentace je horní ret.

Rizika a kontraindikace

těhotenství, epilepsie, poruchy srážlivosti krve, dermatitida, psoriáza, opary, intenzivního opálení, cukrovka, mykózy

Fotodokumentace odstranění pigmentových skrn

pigmentace-odstraneni-pigmentovych-skvrn-1pigmentace-odstraneni-pigmentovych-skvrn-2