Laserová centra

Estetické centrum v Praze na Hradčanské Vám nabízí komplexní ošetření pleti, vyhlazení vrásek, trvalou laserovou epilaci, formování postavy a mnoho dalších  služeb - vyzkoušejte a uvidíte rozdíl.

Odstranění červených a rozšířených žilek

Červené sítě rozšířených žilek, metličky na nose, venektasie - názvů je několik, projev prakticky stejný. Objevují se na tvářích, okolo nosu na bradě, a i když nepůsobí žádné zdravotní potíže, radost z nich nemá nikdo. Kvalitní cévní laser používaný na naší klinice umožňuje šetrně odstranit i žilky velmi jemné a tenké. Tuto metodu mohou využít i ženy, které se chtějí zbavit jasně červeně zabarvených mikrovarixů, metliček na nohách.

Princip odstranění rozšířených žilek

K ošetření rozšířených žilek, nebo jiných cévních projevů na kůži se používá speciální aplikační hlavice Intensivníiacute;ho Pulsního Světla o vlnové délce 560nm. Paprsek je zaměřen na nežádoucí cévní projev a velmi cíleně a přesně ho zasáhne. Okolní tkáně zůstávají nedotčené. Tento výjimečný laser je vybaven tzv. dynamickým chlazením povrchu pokožky, a proto nedochází k jejímu poškození. Bezprostředně po zákroku je ošetřené místo začervenalé, toto zvýraznění mizí většinou během několika dnů (dle rozsahu a intenzity zákroku).

Paprsek laseru se selektivně váže na krevní barvivo (hemoglobin) a rozkládá ho díky své specifické vlnové délce. Tímto způsobem ošetřená žilka je na principu imunologického odbourávání vstřebána, pochopitelně v závislosti na věku pacienta, zdravotním stavu a na rozsahu ošetření.

Zákrok trvá dle rozsahu a množství ošetřovaných žilek v rozmezí 10 - 40 minut a je mírně bolestivý a cíleně zaměřený na rozšířené žilky. Má 80 % úspěšnost již při prvním sezení, červené cévní léze jsou touto metodou odstranitelné ve 100 %, pouze záleží na počtu ošetření.

Ošetření

Obecně

Proces odstranění rozšířených žilek a metliček je určen pro jemné a středně velké žilky červené barvy umístěné kdekoli na těle (obličej, hruď, nohy). U modrých a fialových žilek doporučujeme využití metody ošetření dlouhovlnným Nd:YAG laserem na některé z kooperujících klinik.

Před ošetřením

Jelikož jednotlivé pulsy jsou vstřebávány krevním barvivem (hemoglobinem), nedoporučujeme našim klientům po dobu minimálně 6 týdnů před samotným zákrokem intenzivní opalování na slunci, používání samoopalovacích krémů či invazivních zákroků do pokožky na ošetřovaném místě.

Na ošetřované místo se nanese bezbarvý ultrazvukový gel (vynikající vodivé a chladivé účinky) a jednotlivé ošetřované cévky se dokonale obloží sterilní gázou, pro přesné zacílení laseru pouze na ošetřovanou cévku. Po této přípravě postupně vkládáme aplikační hlavici, která je vybavena vlastním chlazením pro minimalizaci tepelného efektu na samostatnou pokožku. Doba ošetření trvá 5 – 30 minut dle velikosti ošetřované plochy.

Samotný zákrok je velmi rychlý a téměř bezbolestný (během aplikace pacient pociťuje v oblasti aplikace teplo a drobné píchnutí – jejich intanzita je vždy závislá na síle pulzu, oblasti ošetření a velikosti ošetřované plochy). Během zákroku pacient používá speciální brýle, které zamezí riziko poškození zraku.

Po ošetření

Po ošetření je cévka špatně viditelná a následně tělem vstřebávána v průběhu několika týdnů (obdobně jako se vstřebává např. modřina). Drtivá většina cévek do šíře 0,4 mm se stává ihned po zákroku neviditelnými, cévky do průměru 1 mm jsou většinou odstraněny po jednom ošetření – v první fázi žilka zrudne a zšedne a její komplexní vyhojení trvá cca. 2 - 3 týdny. Cévky v průměru 1 - 2 mm vyžadují k dokonalému odstranění obvykle 2 - 3 zákroky.

Bezprostředně po zákroku jsou místa ošetření několik hodin zarudlá. Prvních několik dní po zákroku je vhodné plošku ošetřovat hojivou mastí (jako u klasické popáleniny), při pobytu na slunci používat krémy s vysokým ochranným faktorem proti slunci SPF 50+ a omezit sportovní činnost, stejně tak jako koupel v horké vaně. Všechny tyto faktory jinak způsobují zvýšené prokrvení s následnou snahou organismu o novotvorbu žilek.

Rizika a kontraindikace

těhotenství, epilepsie, poruchy srážlivosti krve, dermatitida, psoriáza, opary, intenzivního opálení, cukrovka, mykózy, přecitlivělost pokožky, podezření na maligní kožní nádor, zánět v místě ošetření

Fotodokumentace

odstraneni-cervenych-zilek-1 odstraneni-cervenych-zilek-2