Laserová centra

Estetické centrum v Praze na Hradčanské Vám nabízí komplexní ošetření pleti, vyhlazení vrásek, trvalou laserovou epilaci, formování postavy a mnoho dalších  služeb - vyzkoušejte a uvidíte rozdíl.

Léčba lymfatických otoků a trombózy

Lymfatické otoky (lymfedémy) v současné době trápí až 10 % dospělé populace a mezi staršími ročníky je toto číslo dokonce podstatně vyšší. Jako lymfedém je označován otok bohatý na bílkovinu, který vzniká při nesprávné funkci lymfatického (mízního) systému a při špatném odbourávání bílkovin v podkoží. Lymfedém většinou postihuje dolní i horní končetiny, může se objevit i v obličeji, na krku, na břiše či hrudníku. Základem pro léčbu lymfedému je lymfatická masáž, kterou lze velmi účinně využít i pro ošetření problémů s žilní trombózou či vysokým krevním tlakem.

Princip léčby lymfedému a oběhových problémů

Lymfatický otok, problém hluboké žilní trombózy či vysokého tlaku jsou v převážné míře způsobeny sníženou transportní funkcí lymfatického systému či zánětlivým onemocněním lymfatického systému, v jehož důsledku došlo ke zvýšené tvorbě lymfy (tekutina podobná plazmě obíhající v lymfatickém systému) z 2,5 l denně až na více než 4 litry denně. V důsledku správně provedené lymfatické masáže (manuální či přístrojové) dochází k postupnému stlačování a uvolňování lymfatických cév vede k jejich postupnému uvolnění a okysličení. Pravidelné zásobování kyslíkem všech buněk vede ke zlepšení lymfatického systému a zlepšení činnosti lymfatického systému má za následek rychlejší vylučování škodlivých látek a lymfy, jejíž nahromadění v končetinách způsobilo výrazné otoky.

lecba-lymfatickych-otoku-a-trombozy-1

Zvýšený tělní oběh pomáhá nejen odstranit lymfatické otoky, ale zároveň velmi kladně působí proti žilní trombóze a možnosti usazení krevních sraženin a s tím spojených následků. Přístrojovou lymfatickou masáž provádíme v našem centru pomocí nejmodernějšího vybavení.

Ošetření

Obecně

Ošetření přístrojovou lymfodrenáží je naprosto bezbolestný zákrok, který je možno absolvovat celoročně. Nástup efektu je velmi rychlý a pro většinu pacientů dostačuje pravidelné absolvování 5 - 10 ošetření.

Před ošetřením

Samotný zákrok nemá žádná omezení a lze ho podstoupit jako lékařský, kosmetický či pouze preventivní zákrok. Před ošetřením klientům doporučujeme zvýšit příjem tekutin pro usnadnění oběhu a vytvoření vhodného vnitrotělního prostředí pro detoxikaci. Ošetření je vhodné absolvovat ve volném a nepřilnavém oblečení pro maximalizaci efektu. Při samotné aplikaci pacient pociťuje tlak, který stimuluje jeho oběh. Tento tlak nesmí býti přílišný, aby nedošlo k poškození lymfatických cest.

Po ošetření

Po ošetření pacient vnímá výraznou úlevu a snížení tlaku v nohách a zároveň zvýšenou potřebu tělesného vylučování – což je znakem probíhající detoxikace. Klient není jakkoli omezen a může ihned po zákroku provádět libovolnou činnost.

Kontraindikace

akutní záněty, karciomy, srdeční disfunkce, problémy se štítnou žlázou, infekce, těhotenství, astma, křečové žíly, vysoký krevní tlak

Fotodokumentace

lecba-lymfatickych-otoku-a-trombozy-2lecba-lymfatickych-otoku-a-trombozy-3