Laserová centra

Estetické centrum v Praze na Hradčanské Vám nabízí komplexní ošetření pleti, vyhlazení vrásek, trvalou laserovou epilaci, formování postavy a mnoho dalších  služeb - vyzkoušejte a uvidíte rozdíl.

Kryolipolýza - hubnutí mrazem

Moderní technologie v estetické medicíně jdou stále kupředu a snaží se přinášet klientům stále účinnější a efektivnější metody pro řešení jejich problémů a vylepšení jejich problémových partií. Absolutní novinku v oblasti formování postavy a odbourávání tukových vrstev představuje tzv. kryolipolýza - hubnutí mrazem. Jedná se o metodu, při které dojde k hloubkovému zmražení tukové vrstvy a její následné destrukci .Celková účinnost této metody je v porovnání s ultrazvukovou kavitací či radiofrekvencí mnohonásobně vyšší a to díky využití této jedinečné technologie. Naše klinická studie při ošetření 50 pacientů prokázala průměrný úbytek 6 cm na ošetřované partii po 1 sezení. Celkový trvalý úbytek tukových buněk dosáhl u klientů až 25% - tukové buňky jsou destuovány trvale a nedochází tak k tzv. JOJO efektu.

POZOR! Nepleťte si kryolipolýzu s ošetřeními, které pouze zneužívají tohoto výrazu pro ošetření pomocí pouhého podchlazení ošetřované tkáně a to dokonce přímo oproti dutině břišní - účinnost této metody je zcela minimální. Pravou kryolipolýzu poznáte dle použité hlavice - ta musí "vtáhnout tukovou tkáň a tu zmrazit uvnitř hlavice - viz. obrázek níže.

Princip kryolipolýzy

Kryolipolýza funguje na principu hloubkového zmražení tukových buněk a využívá faktu, že jsou tukové buňky citlivější na teplotu, než je tomu u ostatních buněk v těle. Tukové buňky postupně odumírají, dochází k jejich postupnému rozpadu a odvodu z těla. Tento proces nezatěžuje játra a nezvyšuje množství volných tuků a cholesterolu v těle. Efekt se dostavuje v průběhu 2 - 6 týdnů po provedeném ošetření a pokožka se smršťuje. Pro dokonalý efekt je nutné přesně lokalizovat a zacílit tukové buňky, což dokážou pouze nejmodernější přístroje, tyto buňky musí být zmraženy až na -5 stupňů, což je možné provést pouze uvnitř aplikační hlavice, tak aby nedošlo k poškození vnitřních orgánů.

kryolipolyza

kryolipolyza-cryolex

Ultrazvukové vyšetření tukové vrstvy před a po ošetření a správné hlavice pro dokonalé ošetření

Po ošetření je nutná správná péče, aby nedošlo k opětovnému narovnání vazeb mezi jednotlivými buňkami a jejich opětovnému naplnění. Pro snažší odchod tukových buněk z těla doporučujeme podpořit lymfatický oběh pacienta. Tohoto dosáhneme jednak pomocí lymfatické masáže (tzv. lymfodrenáže), kterou aplikujeme po každém ošetření jednou až dvakrát týdně. Všem našim klientům zároveň s ošetřením poradíme a doporučíme, jak upravit svoji životosprávu tak, aby bylo dosaženo ideálního výsledku.

Hubnutí mrazem - kryolipolýza

Ošetření kryolipolýzou

U zákroků prováděných pomocí ultrazvukové kavitace či radiofrekvence se setkáváme s účinností těchto metod okolo 80%. Při ošetření 50 klientů pomocí metody kryolipolýzy nezaznamenal úbytek pouze jediný pacient. Žádný zákrok není tedy 100% účinný, ale metoda hubnutí mrazem se této účinnosti velmi blíží. Ošetření každého pacienta a jeho reakce na ošetření je velmi individuální. Většině pacientů stačí pouze jedno sezení pro danou partii. Před ošetřením je nutná konzultace s našimi odborníky! Výsledek ošetření se postupně projevuje v průběhu 2 měsíců.

Před ošetřením kryolipolýzou

Samotný zákrok nemá žádná omezení dle ročních období, jeho jediným omezením je aktuální zdravotní stav a vhodnost ošetřované partie.

Samostatný zákrok trvá, dle ošetřované oblasti cca 60 minut. Ošetřované místo je nejprve označeno fixem pro ideální připevnění hlavice. Následně je změřena tloušťka tukové vrstvy ošetřované partie, pro správné nastavení a výběr programu ošetření. Po nanesení nemrznoucího gelu a aplikační podložky (zabrání přimrznutí hlavice ke tkáni) připevníme hlavici pomocí podtlaku.

Po ošetření kryolipolýzou

Během ošetření pociťuje klient lehký tah v ošetřované oblasti (pokud je tah moc silný, musí ošetřující personál upravit nastavení, aby nedošlo k podlitinám) a překvapivě i pocit tepla. Po 10 minutách je tkáň zcela znecitlivěna.

Po ošetření je odstraněna aplikační podložka a gel. Ošetřená oblast je zcela zmražena a ztvrdlá. Pro lepší účinek postupně rozmasírujeme a potřeme olejem ošetřovanou partii. Výsledek ošetření se počne projevovat po 2-4 týden, maximálního efektu dosáhne po 2 měsících. Ošetření stejné partie doporučujeme opakovat nejdříve po 3 měsících. V mezidobí může klient pociťovat lehké pnutí a necitlivost ošetřované partie.

Kontraindikace

Zvýšená teplota, onemocnění srdce, kardiostimulátor, akutní onemocnění, abnormální krevní tlak, menstruace, těhotenství, šestinedělí, kožní onemocnění, zhoubné nádory, kopřivka, tuberkulóza, onemocnění plic, Raynaudova nemoc, cryoglobulinemia, omrzliny, problémy s termoregulací

Fotodokumentace liposukce za pomocí kryolipolýzy

kryolipolyza-vysledky