Laserová centra

Estetické centrum v Praze na Hradčanské Vám nabízí komplexní ošetření pleti, vyhlazení vrásek, trvalou laserovou epilaci, formování postavy a mnoho dalších  služeb - vyzkoušejte a uvidíte rozdíl.

Fotorejuvenace – laserové omlazení pleti

Fotorejuvenace představuje v současné době špičku laserových metod mezi omlazovacími metodami (antiaging metodami). Jedná se o velmi rychlou a účinnou metodu omlazení, zesvětlení a vypnutí pleti. Působením laserového paprsku dochází k remodelaci kolagenu. Kolagen představuje základ vypnuté pleti a právě jeho nedostatek způsobuje většinu typů vrásek.

Fotorejuvenace a její princip

Fotorejuvenace (foto = světlo, rejuvenace = omlazení) je prováděna pomocí Intensivního Pulsního Světla, které vytvoří světelný pulz o přesně dané vlnové délce a síle. Světelná energie je zachycená ve svrchních a středních vrstvách kůže a vyvolává následné efekty:

  • okamžité smrštění pokožky (liftingový efekt)

  • zjemnění a odstranění vrásek

  • odstranění pigmentace (sluneční i stařecké pigmentace)

  • tvorbu nových kolagenních vláken až po dobu 6 měsíců od zákroku (redukce vrásek, vypínání pokožky, omlazení)

Princip fotorejuvenace spočívá v prohřátí kolagenových a elastických vláken v podkoží. IPL teplo urychluje proces obnovy buněk, fibroblasty (vazivové buňky odpovědné za tvorbu kolagenu, elastinu, retoculinu) jsou teplem enormně stimulovány k činnosti. Tím se navodí se tvorba nového kolagenu a elastinových vláken v podkoží. Dojde tak k vypnutí pleti, zpevněníiacute; pokožky a zlepšení textury pleti.

Počet opakování jednotlivých ošetření fotorejuvenací vždy závisí na velikosti ošetřované plochy a hloubky daného problému. Obvykle doporučujeme pacientům zopakovat 2 - 3 sezení v rozmezí 1 měsíce.

Ošetření pomocí fotorejuvenace

O ošetření fotorejuvenací

Proces fotorejuvenace je určen pro jemné a středně hluboké vrásky, vypínání a posilování dekoltu, zapravvání výživných a antiaging krémů a celkovou rejuvenaci pokožky. U velmi hlubokých vrásek doporučujeme využití metody vypínání vrásek pomocí radiofrekvence (odkaz) či metodou frakčního resurfacingu (odkaz).

Před omlazením pokožky

Jelikož jednotlivé laserové pulsy jsou vstřebávány kožním barvivem, nedoporučujeme našim klientům po dobu minimálně 6 týdnů před samotným zákrokem intenzivní opalování na slunci, používání samoopalovacích krémů či invazivních zákroků do pokožky na ošetřovaném místě. Princip fotorejuvence vyžaduje rovnoměrné rozložení kožního barviva pro rovnoměrné rozložení pulzů.

Na ošetřované místo se nanese bezbarvý ultrazvukový gel (vynikající vodivé a chladivé účinky) do kterého se postupně vkládá aplikační hlavice, která je vybavena vlastním chlazením pro minimalizaci tepelného efektu na samostatnou pokožku. Doba ošetření trvá 5 – 30 minut dle velikosti ošetřované plochy.

Samotný zákrok je velmi rychlý a téměř bezbolestný (během aplikace pacient pociťuje v oblasti aplikace teplo a drobné píchnutí – jejich intanzita je vždy závislá na síle pulzu, oblasti ošetření a velikosti ošetřované plochy). Během zákroku pacient používá speciální brýle, které zamezí riziko poškození zraku.

Po omlazení pokožky fotorejuvenací

Bezprostředně po zákroku fotorejuvenace je pokožka lehce zarudnutá a pacient pociťuje pocit tepla (působení tepla), v místě nepravidelného pigmentu je tento pocit výraznější, může dojít k okamžitému ztmavnutí. Každý klient dostane chladící váčky s gelem a hojivou mast pro rychlejší regeneraci tkáně. Pocit tepla obvykle odezní během hodiny a zarudnutí vymizí během jednoho dne.

Po ošetření je pokožka každého pacienta velmi citlivá a z tohoto důvodu se nedoporučuje pobyt na přímém slunci a opalování a to po dobu jednoho měsíce od data ošetření. Pokud je pacient vystaven přímému slunci doporučujeme používat ochraný krém s SPF 50+. V případě nedodržení těchto doporučení může dojít hyperpigmentaci pokožky u citlivých jedinců – nejnáchylnější oblastí pro výskyt hyperpigmentace je horní ret. V oblasti pigmentací může vzniknout puchýřek, stroupek, zdrsnělá kůže s následným olupováním, který se vyhojí do 14 dní.

Rizika a kontraindikace fotorejuvenace

těhotenství, epilepsie, poruchy srážlivosti krve, dermatitida, psoriáza, opary, intenzivního opálení, cukrovka, mykózy, přecitlivělost pokožky, podezření na maligní kožní nádor, zánět v místě ošetření

Fotodokumentace omlazení pokožky pomocí fotorejuvenace

F 1F 2