Laserová centra

Estetické centrum v Praze na Hradčanské Vám nabízí komplexní ošetření pleti, vyhlazení vrásek, trvalou laserovou epilaci, formování postavy a mnoho dalších  služeb - vyzkoušejte a uvidíte rozdíl.

Bezbolestná liposukce 3. generace - kavitace

Neinvazivní liposukce metodou ultrazvuková kavitace

V našem laserovém centru Vám nabízíme pomoc při odbourávání tuků bezbolestnou liposukcí pomocí nejmodernější technologie – ultrazvukové kavitace. Tato neinvazivní liposukce je označována jako liposukce 3. generace a je zcela bezbolestná! Tukové buňkdy jsou při ošetření rozbíjeny vysokofrekvenčním ultrazvukem a jejich struktura je narušena. Následně jsou vyplaveny lymfatickými cestami z těla. 

Ukládání tuku způsobuje sedavý způsob života s přemírou jídla, nedostatkem pohybu a znamená pro dnešní populaci velký problém. Téměř 75 % lidí v průzkumech udává, že by se rádo zbavilo přebytečných „špíčků, faldíků a pupků", které je trápí. Jsou oblasti, kde samotný pohyb nestačí a je potřeba mu pomoci. My Vám nabízíme bezbolestné řešení pomocí neinvazivní liposukce 3. generace.

Využijte šance zbavit se bezbolestně svého tuku s využitím kavitace a zeštíhlete své paže, bříško, boky, zadeček, stehna, lýtka, paže. Přehled liposukčních zákroků a jejich ceny naleznete v našem ceníku.

Bezbolestná neinvazivní liposukce 3. generace a princip kavitace

Přístrojové odstranění tukových vrstev pomocí ultrazvukové kavitace probíhá na základě vysokofrekvenčních ultrazvukových vln, které narušují jednotlivé tukové buňky a vazby mezi nimy (zvětšené tukové buňky před ošetřením – A , buňky po ošetření – B). Takto poškozené tukové buňky se uvolňují (pozor – nejsou zničeny či okamžitě odstraněny z těla) a následně jsou lymfatickými cestami vyplaveny ven z těla.

 Kavitace 1Kavitace 2

Jak je patrné z následujícího obrázku, během liposukce 3. generace nejsou poze narušovány jednotlivé tukové buňky, ale díky využití tzv. Low-Level-Laseru dochází také k vyprazdňování těchto buněk. Tato metoda představuje revoluci v oblasti ultrazvukové kavitace a je tím nejúčinnějším, co dnešní technologie pro liposukci nabízí.

Kavitace 3

Po ošetření kavitací je nutná správná péče, aby nedošlo k opětovnému narovnání vazeb mezi jednotlivými buňkami a jejich opětovnému naplnění. Pro snažší odchod tukových buněk z těla doporučujeme podpořit lymfatick oběh pacienta. Tohoto dosáhneme jednak pomocí lymfatické masáže (tzv. lymfodrenáže), kterou aplikujeme po každém ošetření a jednak pomocí zvýšení pitného režimu pacienta, což patří k doporučenému chování po liposukci kavitací.

Liposukční ošetření metodou ultrazvukové kavitace

Ošetření ultrazvukovou kavitací

Žádný zákrok není 100% účinný a největší současný problém představují pacienti, kteří počítají s úbytkem tukové vrstvy v řádu desítek centimetrů. Tuková vrstva se odbourává postupně a nelze očekávat mnohacentimetrové úbytky již po prvním sezení – toto je pouze lživá reklama ostatních center. Reálný úbytek závisí vždy na předchozí tukové vrstvě pacienta, její skladbě, věku a fyzických předpokladech. Obecně nejideálnější klienti s největšími úbytky jsou „kancelářští pracovníci" s minimem pohybu. Pro optimální výsledek se doporučuje absolvovat 4 - 6 sezení.

Před liposukcí ultrazvukovou kavitací

Samotná neinvazivní liposukce nemá žádná omezení v letních měsících, jako mají ostatní laserové zákroky a je tudíž využitelná celoročně. Protože zákrok ultrazvukovou kavitací je poměrně náročný (pískání v uších během ošetření, pocit tlaku po ošetření v dutině břišní) doporučujeme pacientům před zákrokem a hlavně po něm zvýšenou konzumaci tekutin.

Samostatný liposukční zákrok trvá, dle ošetřované oblasti cca 25 - 40 minut. Ošetřované místo je nejprve ošetřeno bezbarvým ultrazvukovým gelem a do něj je následně přikládána aplikační hlavice.

Po liposukci ultrazvukovou kavitací

Jak již bylo uvedeno výše, během zákroku liposukce pacient pociťuje drobné pískání v uších – lze přirovnat ke zpěvu cikád u moře. Toto pískání se v průběhu liposukčního zákroku postupně snižuje. Po ošetření pacient druhý den pociťuje lehký tlak v ošetřené oblasti – toto je známka toho, jak tělo pracuje a vyrovnává se se zákrokem a postupně uvolňuje tukové buňky.

Po ošetření kavitací vždy doporučujeme absolvovat přístrojovou lymfodrenáž a výrazně zvýšit denní příjem tekutin a to alespoň o 1 litr denně – z důvodu snažšího vyplavování tuků z těla.

Jaké kontraindikace má neinvazivní liposukce

těhotenství, epilepsie, poruchy srážlivosti krve, dermatitida, psoriáza, opary, cukrovka, mykózy, kardiostimulátor

Fotodokumentace liposukce za pomocí ultrazvukové kavitace

Kavitace 4KavitaCE 5